HEAD TÖÖKIIVRID KAITSEVAD TÖÖÕNNETUSTE EEST.

HEAD TÖÖKIIVRID KAITSEVAD TÖÖÕNNETUSTE EEST.

Töökiivrit oleme me näinud kõik, kas siis linnas ringi liikudes või ise tööd tehes. Eestis peab alati kandma kiivrit keskkondades, kus esineb oht alla kukkuvatele esemetele, kus on oht vigastada enda pead, kus esineb tugevat soojuskiirgust või hoopiski sulametalli pritsmeid.

Rääkides lähemalt ehitussektorist, siis seal tuleb kanda lõuarihmaga kiivrit. Kiivri suurust peab saama reguleerida reguleeritava rullpingutiga, mis tagab kiivri ideaalse pähesobivuse ehk kiiver ei loksu peas ega kuku maha. Kiivrist ei ole väga palju kasu, kui see on valesti peas või see on vales suuruses ehk vaid korralikult peas istuv kiiver kaitseb meie pead ning aju.
Kiivreid valmistatakse tavapäraselt plastikust, polüestrist, polüetüleenist või tugevdatud polükarbonaadist. Enne tootmist peab tooraine läbima eritöötluse, et taluda lööke ja lõhenemist, mistõttu saab turul olevaid kiivreid usaldada.

• UV – indikaatoriga kiivrid
Eraldi tähelepanu väärivad kiivrid, mille kuklaosas on UV-indikaator, mille punane värv UV-kiirguses ajapikku tuhmub, muutes töötajate elu veelgi turvalisemaks. Kuniks indikaator on veel märgatavalt punane ja kiiver viga ei ole saanud, võib kiivrit kasutada. UV-indikaatoriga kiivrite tootjapoolne kasutusjuhend lubab kiivrit kasutada enamikel puhkudel orienteeruvalt 3 aastat alates kasutuselevõtust või kuni 5 aastat alates tootmiskuupäevast. Kiivrite üldine kasutusiga on 3-5 aastat.

Kiivrite värvide tähendused
Kiivrite värvide erinevused ei näita kiivri tugevust ega ka usaldust vaid töökohta.


Oranž konstruktsioon kiiver – tavaliste ehitajate, töötajate, nooremate töötajate jaoks.
Punane – selline kiiver väljastatakse inseneridele, meistritele, käsitöölistele, tehnilistele mehaanikutele ning peamehaanikutele.
Valge – tootmisjuhtidele ning organisatsioonidele, töökodade ja alade juhatajatele, ehitusplatsil töötavate turvatöötajate töötajatele, töökaitse avalikule kontrollile.
Sinine – kaitsvate peakatete päästjate värv.
Pruun – kaevurid.


Kiivri kaal jääb enamalt vahemikku 300–360 g (metsameestele mõeldud komplekt, kuhu kuuluvad kiiver, kõrvaklapid, võrkvisiir ja vihmakaitse, kaalub umbes 660 g).
Lisaks kiivritele on kasutusel ka pehmendustega mütsid. Tegemist on löögikindlate nokamütsidega kuhu on paigaldatud plastikust kaitsed, mis on mõeldud kasutamiseks tavalise või voodriga nokamütsi sees. Nokamüts ehk kõvamüts või koorikmüts ei asenda kaitsekiivrit. Kõvamütsi kavandamisel on mõeldud pea kaitsmisele väikeste muhkude ja/või marrastuste eest ning neid kasutatakse peamiselt tööstuses.
Kokkuvõttes on töökiivrid kohustuslikud enesekaitse vahendid, mida kasutatakse kohtades, kus on oht vigastada enda pead. Kuna meie aju on üks meie tähtsaimatest organitest, siis tuleb seda kaitsta võimalikult hästi ning selleks on töökiivrid. Valides endale korraliku töökiivrit tuleb olla kindel, et tegemist on kvaliteetse kiivriga. Lisaks tuleb kiiver korralikult pähe panna ehk see ei tohi liiga palju loksuda, maha kukkuda ning lõuarihm tuleb hoida kinni.


Ohutus eelkõike!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!